Nuotolinis bendravimas tęsiasi 2020.12.07-2020.12.18

Prabėgo dar dvi darbingos savaitės dirbant nuotoliniu būdu. Šis laikotarpis ypatingas tuom, kad daug dėmesio skyrėme artėjančioms šventėms ir daug užsiėmimų buvo skirta Kalėdinei tematikai.  Smagu, kad  vyko “Kalėdinės dirbtuvės- angeliuko kūrimas” ir prie šios gražios akcijos prisijungė, ne tik nuotoliniu būdu dirbantys jaunuoliai, bet ir centrą lankantys jaunuoliai ir darbuotojai. Daug gražių darbelių nuotraukyčių sulaukėme ir pasidalinome su visais.  

Nuotoliniam bendravimui tęsiantis ir toliau kasdien atlikome tiesioginę ryto mankštą. Mankštų metu stengėmės panaudoti kuo įvairesnius daiktus surastus namie, tam kad paįvairinti mankštas, o savaitę užbaigėme su kalėdine atributika ir šventiška muzika. Buvo kuriami ir mankštų video, bei užduotys skirtos lavinti atmintį. Individualių pokalbių metu atlikinėjome viktoriną apie sporto šakas, kalbėjome kokios šakos gali būti komandinės ir kokios yra individualios.

Sprendėme kompiuterines edukacines užduotis: “Logika ir mąstymas”, “Kalėdine skaičiavimo ir atpažinimo užduotis”, “Ką jaučia kitas žmogus?”, „Sporto šakos“, “Norai ir poreikiai”, “Laukiniai ir naminiai gyvūnai?”, “Mokomės pažinti paveikslėlius?” Grupinio video pokalbio metų organizavome interaktyvus žaidimus, viktorinas, lavinimo užduotis. Sulaukėme ir video pamokėlių su  kalėdinėmis užduotėlėmis, kurios mus visus kvietė atlikti kūrybinius darbelius.

Taip pat turėjome galimybę virtualiai pakeliauti po Klaipėdos laikrodžių muziejų ir Lietuvos aviacijos muziejų, virtualios ekskursijos metu sužinojome daug įdomių istorinių faktų, pamatėme įvairių muziejaus eksponatų. Bendravimo metu žaidėme įvairius kalėdinius žaidimus. Toliau dalyvavome projekte su Panevėžio Jaunuolių dienos centro fotografijos veiklos grupe. Ieškojome panašių vietų Klaipėdoje  kaip ir Panevėžio mieste. Iššūkis buvo nelengvas, bet įveikėme.

Jaunuoliai ir toliau bendravo su psichologe individualiai. Taip pat bendrame pokalbyje su psichologe ir kitomis socialinėmis darbuotojomis žaidėme Kalėdinių kortelių loto žaidimą.

Kalėdinė dvasia  vyravo ir „meninių užsiėmimų“ metu, kūrėme Kalėdinius darbelius: žaisliukus ant eglutės, Kalėdinius žibintus, atvirutes. Rankdarbių  veiklos metu pasigaminome dar keletą žaisliukų iš siūlų-pelėdų, senių besmegenių. Iš popieriaus – pakabinamas eglutes, pirštines. Kai kurie jaunuoliai gamino paveikslėlius žiemos ir Kalėdų tema. Džiaugiamės  įdomių užsiėmimų gausa, bei aktyviu jaunuolių dalyvavimu.