Smagus pasivaikščiojimas su keturkojais draugais

Kaniterapija mūsų įstaigoje  buvo vykdoma  Erasmus + projekte “Paramos stiprumas” ir ES projekte “Intelekto sutrikimą turinčių asmenų integracija į darbo rinką” . Šis bendradarbiavimas su specialistais nenutrūksta iki šiol ir planuojama tęsti kūrybines dirbtuves kaip alternatyvią ugdymo priemonę asmenims su sunkia negalia.

Tad rugsėjo 16 dieną BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ (Panevėžio g. 2) jaunuoliai kartu su darbuotojais bei keturkojais draugais, minėdami judrumo savaitę, ėjome iki Svijanės ežero

Eidami sužinojome daugiau apie mūsų draugus keturkojus samojedų veislės šunis. Susipažinome su šios veislės temperamentu, kailio priežiūra. Samojedai yra be galo draugiški ir bendraujantys, greitai prisiriša prie žmonių bei mėgsta būti tarp jų. Vieni juos vadina sėkmės talismanu, kiti angelais sargais. Šie šunys žinomi kaip linksmi ir nuolat besišypsantys. Samojedus užtenka tiesiog dažnai šukuoti, kad jis atrodytu švarus ir baltas, maudyti reikia retai. Puikūs kompanionai ilgiems pasivaikščiojimams.

Paslaugų gavėjams šunų buvimas kartu suteikė nepamirštamų įspūdžių, suteikė motyvacijos, ugdė atsakomybės jausmą, skatino toleranciją vienas kitam. Tokioje šaunioje kompanijoje net nepajutome kaip nuėjome 5 km, nes keturkojų buvimas kartu praturtino geromis emocijomis.