Menu Close

Pažintinė ekskursija Klaipėdos m. skulptūrų parke

      Mūsų idėjos, naujos veiklos gimsta iš smalsumo, žinių siekio, iš noro pažinti mus supančią aplinką, istoriją bei kultūrą. Tęsdami mūsų pažintį su Klaipėdos miesto istorija, saulėtą bei šiltą rugsėjo 13 dieną vykome į skulptūrų parką. Šios ekskursijos tikslas buvo susipažinti su pusantrų metų trukusios skulptūrų parko rekonstrukcijos rezultatu.

      Ekskursijos metu pastebėjome daug pokyčių bei naujovių: atvertame parke šalia skulptūrų atsirado miesto kapines bylojantys ženklai: kapinių vartai, takeliai, aikštelės, Atminties labirintas, kryželiai lietuvių, vokiečių, prancūzų, lenkų, belgų kariams, palaidotiems kapinėse XIX a. antroje pusėje ir XX a. pirmoje pusėje.

     Anot Mažosios Lietuvos darbuotojos Sondros Simanaitienės, Klaipėdos miesto skulptūrų parkas yra tarsi atminties žemė. Mūsų jaunuoliams bei darbuotojams ekskursijos metu kilo daug klausimų – kas, kodėl, kada? Labai turiningai bei išsamiai muziejininkė Sondra pasidalino savo žiniomis, vaikštinėjant po parką ir visiems drauge tyrinėjant, bandant suvokti priežastis, pasekmes bei savo santykį su tuo, kas buvo ir kaip yra. Tokiai įdomiai pažintinei ekskursijai pritrūko laiko, tad nusprendėme tęsti pažintį su miesto istorija per kitus susitikimus bei edukacijas.