NUOTOLINIS BENDRAVIMAS SU PASLAUGŲ GAVĖJAIS

Trečia karantino savaitė prasidėjo nuo antrosios Šv. Velykų dienos, tėveliai kartu su jaunuoliais dalinosi savo įspūdžiais, kaip atšventė Šv. Velykas, mes visi turėjome užduotėlę švenčiant Šv. Velykas ir marginant Velykinius margučius, juos parodyti BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos Lakštutė“ draugams. Jaunuolių pademonstruoti margučiai buvo gražesni vieni už kitus, o išmonė juos marginant ir spalvinant stebino.

Balandžio 15 d. minėjome Kultūros dieną. Šiai dienai buvo parengtas klausimynas su Lietuvos žymiais muziejais ir objektais. Su kiekvienu buvo atskirai aptarta ir kalbėta apie lankytinus objektus kuriose yra buvę ir kuriuos dar norėtų aplankyti ir susipažinti su lankytinos vietos ekspozicijomis.

Sprendėme edukacines užduotis: „Skaičiai“ – reikėjo įsiminti skaičių pavadinimus nuo 1 iki 8, taip lavinome atmintį ir dėmesį. „Gyvūnas ant žemės arba vandenyje“ – užduotis lavina ne tik dėmesį, pastabumą, bet moko atpažinti vietas. „Metų laikai“ – lavina sprendžiančiojo sumanumą ir pastabumą. „Rask gyvūno dalį” – ieškant tinkančios gyvūno dalies ugdomas gebėjimas jungti vaizdinio objekto dalis į visumą, koncentruoti ir išlaikyti dėmesį, lavinama regimoji atmintis, erdvinis suvokimas, vaizduotė.

Jaunuoliai buvo skatinami namuose padėti tėveliams namų ruošoje, dėlioti dėliones, spręsti geografijos užduotis ir tiesiog žaisti stalo žaidimus.

Kalbėta apie apsaugos priemones, saugius atstumus ir kaip planuoti saugų išėjimą iš namų.

Palaikomi turimi įgūdžiai apsiperkant. Jaunuoliai patys sudarinėja pirkinių krepšelius ir skaičiuoja pirkinių sumą.

Buvo surengtos dvejos virtualios mini krepšinio varžybos: jaunuolis prieš darbuotoja, per kurias kamuoliukus gaudėme judindami tik galvą. Abejas varžybas nugalėjo jaunuoliai, su kuo ir sveikiname!!!

Mes nepamirštame ir mūsų jubiliatų, sveikinome su gimtadieniu mūsų jaunuolę Jolanta. Jolanta pasveikinome džiaugsmingai ir neįprastai, per video susirinkimą. Ir pažadėjome atšvęsti gimtadienį su dar didesniu būriu draugų, kai grįšime į įstaigą po karantino.

Taip pat buvo paruoštos video mankštos, jomis buvo dalijamasi privačioje grupėje su paslaugų gavėjais ir jų artimaisiais, jas buvo galima atlikti kada panorėjus. Kasdien 10 val. vyko tiesioginė rytinė mankšta per „Messenger“ programėlę, susitarus iš anksto visi norintys tiesiogiai sportavo kartu.  Neturintiems šios programos, video mankštos nusiunčiamos el. paštu. Nuolat visi kartu prisimename, kad mankštintis reikia kasdien, vieni kitus palaikome ir motyvuojame bendraudami. Dėl dažno ir gana ilgo buvimo prie kompiuterio ne paslaptis neretai jaučiame akių nuovargį, visi draugiškai sutiko ir ketvirtadienį atlikome grupinę tiesioginę akių mankštą, šis užsiėmimas buvo ne tik linksmas, bet ir naudingas. Kasdien 12 val. vykdomi grupiniai pokalbiai, kurių metu galime vieni kitus pamatyti, pabendrauti ir išspręsti įdomią užduotį ar viktoriną.

Taip pat paslaugų gavėjams atsirado galimybė  nuotoliniu  būdu bendrauti su psichologe.