KETVIRTA NUOTOLINIO BENDRAVIMO SAVAITĖ SU PASLAUGŲ GAVĖJAIS

 

Ketvirtoji karantino savaitė buvo įvairiapusiškos tematikos užduočių savaitė.

Sprendėme edukacines užduotis: „Diena ir naktis“ reikėjo sudėti paveikslėlius pagal dieną ir naktį. „Vaisiai ir daržovės“ – reikėjo sudėti paveikslėlius ir atskirkite kur vaisiai, o kur daržovės. „Išrūšiuok atliekas“ – mokėmės taisiklingai rūšiuoti šiukšles. „Profesijos” – reikėjo suraskite du vienodus paveikslėlius ir tuo pačiu prisiminėme kokios yra profesijos.

Šios savaitės užduotys buvo įvairios nuo matematinių skaičiavimų iki skaitytų knygų pristatymo.

Antradienį turėjome vaizdo pokalbį, kurio metu kalbėjome apie fizinį aktyvumą karantino metu. Taip pat kalbėjome apie apsaugos priemones einant į lauką, parduotuvę ar kitą viešą vietą.

Savaitės kūrybinė užduotis buvo sugalvoti garsą, nuofilmuoti ir atsiųsti. Sujungus visus muzikinius video į visumą, gavosi smagus, nuotaikingas ir kūrybiškas video muzikinis kūrinys.

Buvo paruoštos video mankštos, jomis buvo dalijamasi privačioje grupėje su paslaugų gavėjais ir jų artimaisiais, taip pat vyko ir tiesioginės mankštos per „Messenger“ programėlę, kurių metu mankštinomės tiesiogiai matydami vieni kitus. Kasdien vykdomas bendravimas su jaunuoliais individualiai ir grupėje. Tokių pokalbių metu jaunuoliai gerai jaučiasi ir bendrauja vieni su kitais.  Šią savaitę buvo atlikinėjamos įvairios užduotys, kryžiažodžiai, viktorinos ir žaidimai. Užduočių tematika įvairi visada atsižvelgiama į tai kas jaunuoliui patinka ir kas jį domina.

Balandžio 22d. minėjome Žemės dieną. Šiai dienai buvo sudarytas klausimynas. Pasikartojome geografijos ir gamtos pažinimo žinias.

Balandžio 23d. minėjome Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną. Kiekvienas turėjome paruošti pristatymą apie savo mėgstamą knygą.

Balandžio 24d. minėjome šuns dieną. Reikėjo nuspalvinti šunį, kadangi mūsų įstaigoje yra vykdoma Kaniterapija (alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti), mes nepamiršome ir mūsų draugų gyvunų. Ne veltui liaudies išmintis nuo seno byloja, kad geriausias žmogaus draugas, šuo.

Mes nepamirštame ir mūsų jubiliatų, šia savaitę sveikinome su gimtadieniu mūsų jaunuolį Vagramą, pasveikinome džiaugsmingai per video susirinkimą. Ir pažadėjome atšvęsti gimtadienį dar didesniu būriu draugų, kai grįšime į įstaigą po karantino.

Jaunuoliai tai pat padeda tėveliams plauti indus ir atlikti kitus darbus, o savo laisvalaikį leidžia dėliodami dėliones ir skaitydami knygas.

Jau keletą savaičių paslaugų gavėjai gali konsultuotis su įstaigos psichologe. Su jaunuoliais bendraujama santykių, emocijų pažinimo, kitais psichikos sveikatos bei kiekvienam asmeniškai aktualiais klausimais. Kartu atliekamos užduotys, skatinančios kalbėti apie savo savijautą, dalinamasi streso, nerimo pykčio įveikos būdais, kurie ypač svarbūs šiuo laikotarpiu.