Menas, kūrybinis procesas ne tik gerai nuteikia, jis gerina savijautą, malšina skausmus bei sustiprina pasitikėjimą savimi. O šiuolaikinis menas ir menininkai yra daug arčiau nei mums atrodo, tačiau vaizdas ne visada pakankamai nukreiptas į tai, kas mums svarbu ir aktualu šiuo metu. Todėl nusprendėme leistis į kelionę po menininkų pasaulius – spalio 10 dieną (Panevėžio g. 2) vykome į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą (Parodų rūmus).
Mūsų ekskursija prasidėjo nuo B. Kasparavičiūtės, D. Vaičekausko ir K. Šapokos koliažų, asambliažų, dekoliažų parodos „Grožio kontūrai“. Šioje parodoje pamatėme, kaip šiuolaikinis menas įvairiais aspektais atspindi žmonių santykį su tikrove bei susipažinome su įvairiomis kūrybos technikomis. Daug jausmų, emocijų bei prisiminimų sukėlė Litvakų kilmės fotografės Dorothy Bohm fotografijos paroda „Stebėtas pasaulis 1940–2010“. Mūsų centro paslaugų gavėjai susižavėjo autorės nuotraukomis, kuriose yra įamžintos akimirkos iš Lietuvos kasdienybės. Daug minčių, diskusijų sukėlė šiuolaikinio menininko R. Norkaus paroda „Geras jausmas“. Sužinojome, kad R. Norkus sukūrė socialinę skulptūrą – siurrealistinį kooperatyvą, gaminantį paslaptingą produktą iš vietos vandenyse išgaunamų jūržolių. Tai viena maistingiausių ir sparčiausiai atsinaujinančių maisto žaliavų, žadanti išspręsti sparčiai augančios žmonijos netolimos ateities mitybos problemas. Parodos darbuotojos suteikė galimybę ir mūsų jaunuoliams pavaizduoti ant popieriaus lapo, kas yra jiems geras jausmas.
Po apsilankymo šiose parodose eilinį kartą įsitikinome, kad menas darosi kasdieniu žmonių poreikiu, jų darbo ir poilsio dalimi.