Menu Close

Kvalifikacijos kėlimo mokymai

    Rugsėjo 26 dieną „Klaipėdos lakštutė“ trijų įstaigos padalinių atstovai (iš viso 15 darbuotojų) dalyvavo kvalifikacijos kėlimo mokymuose Liepojoje. Mokymų metu įstaigos specialistams buvo pristatyta socialinių paslaugų įvairovė, kokybė ir prieinamumas Liepojoje. 

      Sužinojome, kad Liepojos miestas yra pripažintas palankiausiu neįgaliųjų turizmui Europoje. Daugumos Europos šalių atstovai aplinkos pritaikymo patirties atvyksta pasisemti būtent į Liepoją. 

    Tokiems pokyčiams atsirasti neužtenka vien piniginių lėšų, reikia užsidegusio žmogaus – pokyčių iniciatoriaus. Turėjome progą įsitikinti, kad tokį asmenį Liepoja ir visa Latvija tikrai turi – tai Maris Ceirulis – Liepojos neregių bendrijos vadovas. Socialinės reabilitacijos ir pažinimo centrą „Sielos atsigavimo sodas“ („Dvēseles veldzes dārzs“) sukūręs Maris pristatė savo veiklą. Tame pačiame centre vyko pažintinė edukacija-seminaras. 

    Mokymų dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti sutvarkytą „Dvėsele Veldzes dārzs“ teritoriją, jame įkurtą sensorinį pojūčių parką, kuriame sklido įvairiausi kvapai, taip pat turėjome galimybę susipažinti su ten augančiais augalais, galėjome juos liesti. Viskas pasodinta taip, kad būtų patogiai prieinama asmenims, turintiems negalią, ir ne tik. 

    Taip pat turėjome galimybę pasivaikščioti 610 metrų ilgio „Baso pėdų taku“, kuriame dangos pakaitomis keičiasi kas 10 metrų su įvairaus sunkumo kliūtimis. Galėjome pereiti iš 300 smaragdinių tujų sukurtą labirintą, taip pat susipažinti su neįgaliųjų plaukimo galimybėmis – išbandėme specialiesiems poreikiams pritaikytus plaukimo ratus.

    Prie kiekvienos vietos yra ir reginčiajam įprastos lentelės su užrašais ir paveikslėliais, nurodančiais vietos paskirtį. Jose išlaikytas optimalus spalvų kontrastas silpnaregiui. Visos raidės ir paveikslėliai yra iškilūs tam, kad jas būtų galima apčiuopti. Tai reikalinga ne tik neregių smalsumui patenkinti, bet ir būtina žmonėms, regėjimą praradusiems brandžiame amžiuje ir nemokantiems skaityti Brailio rašto. Paveikslėliai taip pat palengvina orientavimąsi protinę negalią turintiems žmonėms.

   Po pažintinio seminaro „Sielos atsigavimo sode“ turėjome patyriminę veiklą: vaikščiojome po Liepojos miestą ir turėjome atpažinti, kokios mieste pagalbinės specialiojo pritaikymo priemonės yra taikomos neįgaliesiems. Tai įvairūs reljefiniai žemėlapiai, garsiniai signalai perėjose, takeliai išsiskiriančia danga. 

  Nuoširdžiai dėkojame Mariui Ceiruliui už gausų pažinimo, patyrimo, įvairių pojūčių pajautimo seminarą. Jaučiamės įkvėpti tęsti savo darbus socialinėje srityje bei puoselėti aplinką padalinių teritorijose, sodindami augalus ir taip užtikrindami kuo malonesnius pojūčius mūsų paslaugų gavėjams.

Skip to content