Gruodžio 13 d. „Klaipėdos lakštutės“ jaunuoliai (Panevėžio g. 2 padalinys) išskubėjo pasitikti šventinių nuotaikų į Klaipėdos pilies muziejaus rengiamą edukaciją „Kalėdos Mažojoje Lietuvoje“. Mums buvo be galo įdomu sužinoti, kaip Kalėdos buvo švenčiamos Klaipėdoje prieš kone šimtą metų!
Pasirodo, iki Antrojo pasaulinio karo mūsų krašto gyventojai (daugiausiai jų buvo evangelikai) gražiausias žiemos šventes švęsdavo kiek kitaip: Kalėdų eglutę puošdavo tik atėjus Kūčių vakarui, per Kūčias valgydavo mėsą (ir visa kita, ką dabar valgome per Kalėdas), o per Kalėdas valgydavo TIK pyragus! Anuomet per šią šventę buvo įprasta matyti vaikštinėjančius persirengėlius – „kieminėtojus“ (tarsi per Užgavėnes), burtis ir tikėti įvairiais prietarais. Kūčių vakarą merginos net nesišukuodavo plaukų, nes tikėdavo, kad dėl to pavasarį vištos iškapsto rūtas!
Pasiekti edukacijos įkarštį padėjo pasakojimai ir vaizdinė medžiaga apie senovinius kalėdinius atvirukus, kokius juos anuomet rasdavo klaipėdiečiai savo pašto dėžutėse. Buvome įkvėpti pasigaminti ir savus – sudalyvavome šventinio atviruko gamybos dirbtuvėse, o įkandin gavome ir dovanų – senovinių klaipėdietiškų atvirukų kopijas.
Ramaus švenčių laukimo Jums linki „Klaipėdos lakštutė“!