BENDRAVIMAS SU PASLAUGŲ GAVĖJAIS KITAIP – NUOTOLINIU BŪDU

Karantino laikotarpiu neteikiamos dienos socialinės globos paslaugos institucijoje. Socialiniai darbuotojai, kineziterapeutė ir ergoterapeutė siekdami palaikyti ryšį su paslaugų gavėjais ir norėdami užtikrinti jiems sveiką gyvenseną bei būtinąją pagalbą savo veiklą organizavo nuotoliniu būdu. Darbas vyko pasitelkiant nuotolinių technologijų pagalbą: Telefonai, video skambučiais „messenger“ ir „whatsApp“, el. paštu, Youtube.com, buvo sukurta privati „Facebook“ grupė paslaugos gavėjams ir artimiesiems. Bendraujama aktualiais klausimai, atsižvelgiant į paslaugos gavėjų poreikius.

Buvo teikiamos įvairiapusiškos užduotys, buvo paruošta video medžiaga, mankštos,  kuria buvo pasidalinta privačioje grupėje su paslaugų gavėjais ir jų artimaisiais. Taip pat kasdien 10 val. buvo vykdoma tiesioginė rytinė mankšta per „Messenger“ programėlę, susitarus iš anksto visi norintys tiesiogiai sportuodavo kartu. Neturintiems šios programos, video mankštos siunčiamos el. paštu arba patalpinamos į tinklalapį Youtube.com, tam kad lengviau paslaugų gavėjams būtų pasiekiama vaizdo medžiaga. Specialiai nuotoliniam darbui buvo sukurtos kompiuterinės programinės edukacinės užduotis jaunuoliams, tokios kaip: „Korona“ virusas. Kaip apsisaugoti karantino metu. Ką galima daryti, ko negalima. Supažindinimas su spalvomis ir jų pavadinimais, mokymas rūšiuoti pagal spalvą. Sveikas – nesveikas maistas. Atminties lavinimo žaidimas. Paveikslėlių rūšiavimas pagal emocijas. Taip pat buvo teikiama video ir vaizdinė medžiaga apie sveiką gyvenseną, rankų plovimą ir rekomendacijos kaip elgtis karantino metu. Tapymas paveikslų, piešimas mandalų,  siuvinėjimas. Vykdavo grupiniai susitikimai video skambučiuose, bendravimui. Vieną dieną vyko svarbus vaizdo skambutis. Susijungė, kas galėjo į vaizdo pokalbį ir buvo pasveikintas paslaugų gavėjas Augustas su gražiu 25 gimtadieniu. Visiems buvo smagu vienas kitą pamatyti. Pasidalinti įspūdžiais. Kas neturėjo poreikio nauduotis internetu, bendraudavome telefono skambučiais.

Kol kas viskas vyksta sklandžiai, gaunami teigiami atsiliepimai ir laiškai su video ar nuotraukomis kaip jaunuoliai mankštinasi, komentarai ir siunčiama, kaip atliekamos užduotys.