VASAROS STOVYKLA!

Audringai atšventę vasaros atidarymą pradėjome ir vasaros stovyklą. Antradienį iš pat ryto turėjome meninę veiklą, dvelkiančia vasara. Gaminome vitražinius drugelius iš spalvoto šilkinio popieriaus gabaliukų. Vėliau jais puošėme didžiausius įstaigos langus. Kiekvieno jaunuolio pagamintas drugelis šviečia prieš saulę ir džiugina ryškiomis spalvomis. Po pietų vykome į  Klaipėdos laikrodžių muziejų ir dalyvavome  edukaciniame užsiėmime „Laikas ir žaidimai“.  Užsiėmimo metu iš arčiau susipažinome su saulės laikrodžiais, sužinojome, kaip matuojamas laikas pagal saulės padėtį. Taip pat žaidėme įvairius žaidimus, kurių metu plačiau sužinojome apie saulės sistemą, planetas ir kitų įdomių faktų, susijusių su laiko skaičiavimu. Išbandėme rankų miklumą, taiklumą ir linksmai praleidome laiką.

Saulėtą trečiadienio rytą išvykome į „HBH“ pramogų kompleksą, aplankėme automobilių parodą, kurioje buvo eksponuojami praeito amžiaus automobiliai. Aplankėme ir zoologijos sodą, galėjome iš arti pamatyti daug įvairių gyvūnų. Ėjome skulptūros lauko taku, pamatėme daug meninių darbų iš medžio. Tako pabaigoje atvykome į „Boom parką“, kuriame pailsėjome lauko bare, atsigaivindami skaniais ledais, pyragais ir gira. Paslaugų gavėjams ir darbuotojams išvykus į „HBH‘, įstaigoje likę jaunuoliai žaidė linksmus žaidimus: reikėjo miklumo naudojantis žnyplėmis iš vandens ištraukti spalvotus kamuoliukus ir perkelti į kitą dubenį, vėliau tik kojų pagalba iš vienos vietos į kitą perkelti smulkius daiktus. Žaidėme ir jau pamėgtą vasaros žaidimą-smiginį. Reikėjo strėlytėmis susprogdinti  pripūstus balionėlius. Grįžus iš „HBH“ ekskursijos visų laukė dar ir sportiniai žaidimai.  

 

Ketvirtadienį vyko orientacinės varžybos „Vasaros nuotykis“, kuomet paslaugų gavėjai kartu su darbuotojais vyko į „Vaidilos“ atnaujintą aikštę ir „Ąžuolyno giraitę“. Ten dalyvavo kineziterapijos veiklos paruoštose varžybos. Tai nuotykis visoms komandoms – veiksmas, judesys, azartas ir gera nuotaika. Komandos gavo užduotis, kurios reikalavo atrasti nuotraukose nurodytus objektus ir su jais nusifotografuoti visai komandai. Laimėjo komanda greičiausiai atlikusi užduotis ir surinkusi 4000 žingsnių. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir ledais. Tokių orientacinių varžybų tikslas atskleisti paslaugų gavėjų fizinio bei loginio mąstymo gebėjimus, sustiprinti komandinį ryšį, patirti smagių nuotykių ir įsikrauti daug geros nuotaikos. Kol vieni  varžėsi, kiti pasilikę įstaigoje žiūrėjo filmą, ši filmo peržiūra buvo neeilinė, nes stebėjome filmą „Lakštučių istorija“ po atviru dangumi. Prisiminėme senas išvykas, renginius ir Klaipėdos lakštutės juokelius. Po pietų vyko viktorina „Paduzgenimai apie bites“, kurios metu sužinojome įdomybių apie bites, mažai kas žinojo, kad bitės gyvenimo trukmė yra šiek tiek daugiau nei mėnuo ir kad per šį laikotarpį viena bitė atneša mažiau nei arbatinį šaukštelį medaus. Kol skaičiavome taškus ir rinkome nugalėtoją, vaišinomės šviežiu bičių medumi su koriais, pačių keptais skruzdėlynu ir medučio tortu, naminiu varškės sūriu su skystu medumi ir pačia saldžiausia arbata su medumi.

Penktadienį paskelbėme muzikos diena. Žaidėme žaidimą „Atspėk dainą“. Jo metu jaunuoliai aktyviai dalyvavo, spėjo dainas ir linksmai dainavo. Po to turėjome kūrybinę užduotį, kurios metu visi dalyviai tapo muzikos atlikėjais ir turėjo sukurti pristatymą muzikos albumo viršelio fotosesijai. Jaunuoliai savo kūrybingumą atskleidė kurdami grupių pavadinimus, linksmai ruošdami dekoracijas, buvo daug juoko, šypsenų ir gerų emocijų.  Taip pat žaidėme žaidimą „Vasaros pramogos muzikos ritmu.“ Visi mėgavosi muzika, šokiu ir spinduliavo gera nuotaika. Kadangi tai buvo paskutinė stovyklos diena, šią dieną visų laukė siurprizas – užkandžių kompleksas iš „Hesburger“ bei ledai.

Visos stovyklos metu „Namų ruoša“ dalyvius džiugino įvairiausiais skanėstais ir siurprizais, labiausiai patikęs siurprizas buvo fondiu (įvairūs vaisių ir uogų gabaliukai ant smeigtuko panardinami į šokoladą).  Taip pat laikantis karantino saugumo taisyklių, kiekvieną stovyklos dieną vyko šokio pamokos, ką išmokome parodysime šiek tiek vėliau.