Vasaros stovykla 2020 m.

Pirmadienį buvo organizuota išvyka į Respublikinį V. Intos akmenų muziejų, bei parką, Mosėdyje. Paslaugų gavėjai susipažino su akmenų muziejaus įkūrimo istorija, grožėjosi gamta, bei žmonių kūriniais iš akmens. Lankantis parke vyko smagi fotosesija.

Jaunuoliams ši išvyka suteikė teigiamų emocijų, jiems buvo suteikta galimybė pakeliauti, pamatyti mūsų krašto grožį. Taip pat sustiprėjo fizinis pajėgumas, daug vaikščiojome gryname ore. Mielai vaišinomės priešpiečiais gamtoje.  Paslaugos gavėjai komunikavo, padėjo vieni kitiems.

Stovyklos metu buvo organizuoti du video seansai, vienas skirtas prisiminti šių ir praėjusių metų išvykas, renginius ir kitus centro gyvenimo įvykius, žiūrėdami jaunuoliai džiūgavo pamate save aktyviai dalyvaujant „Klaipėdos lakštutės“ organizuojamose veiklose. Antras seansas buvo skirtas animacinio filmuko peržiūrai „Korgis“, tai pasakojimas apie sunkaus ir gero gyvenimo privalumus, kai reikia nepasiduoti problemoms, o jas spręsti. 

Antradienį (rugpjūčio 25 d.) vyko dailės terapija, kurios tema buvo „Mano vasaros prisiminimas“. Šio užsiėmimo tikslas buvo atsikratyti susikaupusių neigiamų emocijų ir jausmų bei atsipalaiduoti ir atsiminti tai, kas šią vasarą buvo maloniausia. Skambant relaksacinei muzikai ir prieš tai atsipalaidavus, pakvėpavus ir vizualizavus savo prisiminimus, juos piešėme ant popieriaus lapų. Po užsiėmimo buvo surengta piešinių paroda.

Trečiadienis buvo skirtas pramogoms ir sporto užimtumui. Visi lankantys klientai kartu su darbuotojais išsiruošė į sveikatingumo žygį. Žygio metu įveikėme beveik 7 km atstumą. Šis išbandymas buvo gana sudėtingas visiems, tačiau visi žygeiviai buvo labai entuziastingi, energingai žengė pirmyn, demonstravo savo ryžtą, atkaklumą, nepabūgo užklupusio lietaus. Numatytą žygio atstumą įveikė visi ir pasiekė kelionės tikslą – jūrą. Užduotis pasiekus jūrą buvo suformuoti medžio šakų ir akmenėlių skulptūrą.

Visi pailsėję keliavo į netoliese esančią kavinę, kur galėjo pasimėgauti skanėstais, išgerti kavos arba suvalgyti ledų porciją. Išvyka buvo tikrai vykusi, visi grįžo linksmi ir puikiai nusiteikę.

Ketvirtadienį buvo organizuota loginių užduočių ir viktorinos popietė, mes ieškojome išėjimo iš labirinto, penkių skirtumų ir gyvūnų paveikslėliuose, bandėme atskirti skirtingus žmones pagal panašumus, o viktorinos metų sprendėme užduotis apie pasaulį. Už puikų dalyvavimą komandoms buvo įteikti Padėkos raštai. Taip pat renginio metu buvo pristatyta alternatyvios komunikacijos veiklos pagaminta užduočių knyga, kurią kiekvienas jaunuolis ar darbuotojas savo tikslams gali pasiimti norint sustiprinti įgūdžius, sprendžiant užduotis. Viso užduočių yra 20 (abėcėlė, orai, savaitės dienos, skaičiai, vaisiai, daržovės, kūno dalis ir kt.).

Paskutinę savaitės dieną pradėjome nuo trikovės, kur buvo galima save išbandyti trejose taiklumo rungtyse: žiedelių mėtymo, smiginio ir mikliųjų pirštų rungtyje. Visi klientai kartu su darbuotojais labai linksmai leido laiką, visi įsitraukė į taiklumo rungtis ir varžėsi vieni su kitais. Po trikovės toliau vyko stovyklos uždarymo piknikas.

Stovyklos pabaigą vainikavo padėkos, namų ruošos veiklos paruoštos saldžios dovanėlės ir ledai.