Tarptautinis neįgaliųjų teatro festivalis „Begasas“ 2019

Gruodžio 3-ią dieną, BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ breiko šokių komanda vyko į tradicinį, tarptautinį neįgaliųjų teatro festivalį – konkursą „Begasas“ prizui laimėti, Vilniuje. „Klaipėdos lakštutė breiko šokėjai“ pristatę atnaujintą choreografinę kompoziciją ,,Laiko skrynia“. Breiko kolektyvas buvo apdovanotas „Begaso“ statulėle, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos ir Vilniaus mero padėkomis. Festivalyje dalyvavo įvairias – judėjimo, regos, klausos ir kitas negalias turintys artistai. Renginyje paslaugos gavėjai galėjo išreikšti save per šokį, pasisėmė teigiamų emocijų, stebėjo kitų įstaigų pasirodymus. Festivalio pabaigoje visi skanavome picas. Šiemet renginys vyko Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete. Festivalis buvo edukacinio pobūdžio – Vilniaus kolegijos studentai susipažino su neįgalių žmonių galimybėmis kurti ir meninės veiklos poveikiu jų sveikatai. Po festivalio apsilankėme Vilniaus miesto rotušės ir katedros aikštėse, kuriose pasigrožėjome nuostabiom eglėm ir apsilankėme mugelėje.

Festivalio rėmėjai ir partneriai: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas, Vilniaus miesto savivaldybė, lenkų neįgaliųjų asociacija ,,LitPolinva“, VšĮ ,,Juodosios keramikos centras“, VšĮ ,,Stalo Teatras“.

Mes labai džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti, norime padėkoti Lietuvos žmonių su negalia sąjungai už galimybę pasireikšti ir malonų laiko praleidimą. Mums renginys paliko šiltus prisiminimus.