Išvyka į įmonę AB „Klaipėdos baldai”.

Pastaruoju laikotarpiu BĮ Neįgaliųjų dienos centro „Klaipėdos lakštutė” paslaugų gavėjai dalyvauja ES projekte (2018 m.- 2020 m.) „Intelekto sutrikimą turinčių asmenų integracija į darbo rinką”. Projekto tikslas – didinti intelekto sutrikimą turinčių asmenų integracijos į darbo rinką galimybes. Nuo įstojimo į Europos Sąjungą pradėta aktyviau kalbėti apie neįgaliųjų integraciją. Ir nors visuomenė tampa atviresnė – ne tik pripažįsta neįgaliųjų buvimą, bet vis noriau mokosi bendravimo ypatumų su jais, tačiau dažniausiai neįgaliųjų užimtumo veiklos vyksta apsuptyje tokių pačių asmenų kaip jie, neįgalieji tarp neįgaliųjų: specialiojo ugdymo įstaigose, dienos centruose, gyvenimo namuose ir pan. Projekto metu įgyvendinamomis veiklomis yra siekiama atkurti/palaikyti psichinę negalią turinčių asmenų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti tikslinės grupės asmenų užimtumą ir, svarbiausia, įtraukti į aktyvią visuomenės veiklą, kad jie nebūtų atstumti ar izoliuoti, organizuojant praktinių darbo įgūdžių ugdymą realiuose įmonėse.

 Įstaigos bendruomenės nariai labai džiaugiasi kai juos pakviečia susipažinti su nauja galimybe įsidarbinti įvairios miesto įmonės. Siekdama tikslo susipažinti kaip ruošiasi įgyvendinti  projektą  “Žmonių su negalia integracija į SBA grupę”, pritaikydami darbo vietas asmenims su negalia, sausio 2 d. BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė” dviejų padalinių (Panevėžio g. 2 ir Lakštučių g. 6) jaunuoliai ir darbuotojai vyko su pažintine ekskursija į Klaipėdos m. įmonę AB „Klaipėdos baldai”. Įmonės atstovai suteikė dienos centro jaunuoliams galimybę susipažinti su šios įmonės darbo specifiką. Pažintinės išvykos metu sužinojome, kad įmonė „Klaipėdos baldai” tai – vienas didžiausių korpusinių baldų iš natūralaus lukšto komodų gamintojų Europoje. Pagrindinis komodų užsakovas yra gerai žinoma įmonė Klaipėdos mieste „Ikea”. Visus labai sužavėjo įmonės poilsio aplinka – ant pastato stogo įrengta terasa ir du bičių aviliai. AB „Klaipėdos baldai” darbuotojai aprodė mūsų bendruomenės nariams įmonės išgrynintas darbo vietas ir pasitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo galimybių.

Tikime, kad AB „Klaipėdos baldai” projekte dirbančių specialistų pagalba tiek ugdymas, tiek darbo aplinka bus pritaikyta pagal individualius kiekvieno dalyvio poreikius.  Projekte dirbantys asmenys, darbdaviai įgis žinių bei praktinių įgūdžių apie intelekto sutrikimą turinčių asmenų įgalinimą, darbo su jais ypatumus.