Erasmus+ projekto “Paramos stiprumas” gerosios patirties skleidimas Lenkijoje pristatymas

Šių metų  lapkričio 17-23 dienomis BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ atstovai vyko į Lenkiją Erasmus+ projektą „Paramos stiprumas“ gerosios patirties skleidimas. Kartu su projekto partneriais iš Lenkijos, Suomijos ir Slovakijos lankėmės Elblongo miesto socialinės integracijos centre ir bendruomenės namuose, kur dalijomės gerąja patirtimi, kaip žmonės, su socialinių įgūdžių trūkumu ,ruošiami gyvenimui, vykdant jų socializaciją ir integraciją į visuomenę, didinamas jų pasitikėjimas savimi. Buvo pristatytos socialinės bei užimtumo veiklos. Kartu su centro lankytojais gaminome kalėdinius žaisliukus – nykštukus. Kurių idėja įgyvendinome ir mūsų centre.

Buvome pakviesti į Knygų šešėlių teatrą, kur žmonės su negaliomis susivienija ir kuria šešėlių teatrą, pagal Andersono pasakų veikėjus. Kartu kūrėme personažus jūrine tematika ir galėjome pajusti šešėlių teatro magija. Dalyvavome terapinio darbo seminaruose, kuriuose susipažinome su stiklo, rankdarbių, dailės ir kitomis veiklomis. Centre „Swiatowid“  dalyvavome seminare „Kūnas, kuris žino“, kurio metu sužinojome prisilietimų, emocijų įtaką mums ir mūsų centro jaunuoliams. Muzikos užsiėmimuose su Ania Broda, naudojant įvairius instrumentus ir muzikinius garsus, galėjome atsipalaiduoti ir patirti teigiamų emocijų kartu su žmonėmis, kurie turi judėjimo ir klausos negalią. Paskutinę projekto dieną dalyvavome tarptautiniame neįgaliųjų meno festivalyje „Swiatowid“ centre, kur pasirodyme dalyvavo ir mūsų centro šokio kolektyvas. Stebėjome dalyvių pasirodymus ir palaikėme Lietuvą.

Projekto metu užmezgėme glaudesnius ryšius su kitų šalių centrų darbuotojais. Įgijome darbinės patirties. Gerąją patirtimi pasidalinome  paruošdami pristatymą  mūsų įstaigos jaunuoliams bei darbuotojams. Pristatymo metu klausytojai galėjo užduoti klausimus ir kartu padiskutuoti apie projekto naudą.