Naujienos

2016-01-07 06:01:57

Šv. Kūčių minėjimo šventė (Lakštučių g. 6)

Gruodžio 21d. Klaipėdos lakštutėjė“ surengta Šv. Kūčių paminėjimo šventė. Renginio metu jaunuoliai ir darbuotojai susėdo prie keturių, pagal veiklas suskirstytų, stalų. Kiekvienas stalas užsidegė savo žvakelę, kuri simbolizuoja tikėjimą, šviesą ir gėrį.

Bendradarbiai dažnai prilygsta šeimos nariams, su kuriais praleidžiame didžiąja dienos dalį, su kuriais džiaugiamės, juokiamės, dalinamės išgyvenimais ir palaikom sunkią minutę. Jam, kad tarpusavio ryšys dar labiau sustiprėtų, kiekvienas iš darbuotojų ir klientų vykdė užduotį, kurios metu reikėjo apkabinti vieną sau patį artimiausią žmogų.

Šv. Kūčios – tai atgailos, bei naujos pradžios metas. Mūsų protėviai tikejo, kad prie kūčių stalo reikia sėstis be nuodėmių ir piktų minčių. Reikia susitaikyti su žmonėmis, kuriems ką nors negero esi padaręs. Šventės metu sutikta galimybė atsiprašyti vieni kitų už padarytas skriaudas. Po to pradėtas kalėdaičio laužymo ritualas. Paskaityta Šv. Kūčių vakaro malda ir kiekvienas stalas pasidalino tarp savęs savo kalėdaitį.

Renginio metu žaidžiami įvairūs žaidimai: traukiami darbuotojų aprašymai ir bandyta spėti apie kurį darbuotoją rašoma; užduodami klausimai apie Šv. Kūčių istoriją bei papročius, atspėjęs gavo prizą. Kiekvienas veiklos kabinetas iš duotų žodžių sukūrė po linksmą keturių posmų ketureilį. Komandinis žaidimas – iš raidžių sudėlioti žodžiai Šv. Kūčių tematika – pareikalavo rankų miklumo, kalėdinės dvasios ir aišku tarpusavio bendradarbiavimo. Buvo žaidžiami ir tradiciniai Šv. Kūčių žaidimai – tai šiaudo traukimas bei kūčiukų skaičiavimas, išpranašaujantis ar ateinantys metai bus poroje.

Šv. Kūčių metai – tai stebuklų metas, kai vanduo virsta vynu, prabyla gyvuliai ir pildosi svajonės. Todėl darbuotojai su jaunuoliais užsimerkę taip pat galvoja savo patį didžiausią norą.