Naujienos

2016-01-05 10:01:36

Kalėdinio atviruko (piešinio) konkursas

Pasitinkant Naujuosius Metus, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lankytojai turėjo kuo pasidžiaugti, nes gruodžio 29 dieną buvo apdovanoti Respublikinio neįgaliųjų „Kalėdinio atviruko (piešinio) konkurso“ dalyviai. Konkursą organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugoja „Guboja“. Konkurse dalyvavo 116 Lietuvos įmonių, 825 autoriai pateikė per 1000 darbų. Konkursas padėjo jauniesiems menininkams atskleisti save, meninius gabumus ir neribotą fantaziją

2015 metų lapkritį – gruodį startavusiame šventinės atvirutės konkurse dalyvavo 13 BĮ “Klaipėdos lakštutės” talentingų piešėjų – Modestas Kiburis, Jolanta Naujokaitė, Darius Bacevičius, Ana Semeniuk, Viktorija Gudkova, Stanislovas Jankus, Darius Čižas, Vaidas Stankus, Svetlana Kovalčiuk, Julius Eidėjus, Žydrūnas Mielinis, Tadas Šaulys ir Rimantas Paulauskas.

Liejosi akvarelė, tryško dažai, gimė nepakartojami darbai. Dalyviai noriai kūrė, galvojo, paišė ir tikėjo savo sėkme. Konkurso nugalėtoju tapo Darius Bacevičius, sukūręs šedevrą, savo sėkme tikėjo nuo pat pradžių: „O gal laimės..?“, tikėjo kukliai, bet akys jau iš karto švietė pergalės džiaugsmu.

Dariaus darbas – „Angelas su žibintais“. Tai tarsi kalėdinis miražas, skatinantis išnirti iš savo skausmo ir pradėti šviesti ir švęsti.

Darbus vertino speciali LSKD “Guboja” komisija ir 20 geriausių darbų buvo apdovanojami diplomais ir atminimo dovanėlėmis, bei talpinami LSKD „Guboja“ interneto tinklalapyje www.guboja.lt

Gražiausi darbai gerų žmonių dėka gali tapti Kalėdiniais atvirukais. Įvairioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms suteikiama galimybė piešinius įsigyti atvirukų, vokų tiražavimui. Nupirktų darbų autoriams bus mokama parama kūrybinėms priemonėms įsigyti (iki 50 procentų piešinio pardavimo kainos).

Konkurso reikšmė itin didelė – tai tarytum neįgaliojo tiltas į plačiąją visuomenę, siekiant bendradarbiavimo ir tarpusavio supratimo, kūrybinės realizacijos ir įvertinimo.

Kalėdinio atviruko (piešinio) konkurso“ vadovės Indrė Milkevičiūtė ir Irina Selina